Dostupnosť

Obec Nána

Poloha obce Nána

Poverený starosta obce: Ladislav Juhász (od 13.5.2024)

Adresa:   Obecný úrad Nána
               Madáchova 32
               943 60 Nána

Telefón:   036 / 759 7006

Fax:         036 / 759 7007

Web:       http://www.obecnana.sk

e-mail:     Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Obec Nána leží na najjužnejšej časti Slovenska, pri ústí rieky Hrona a Dunaja, asi 2 km od Štúrova. Južnú hranicu tvorí samotné mesto Štúrovo a štátna hranica s Maďarskou republikou. Severnú obec Kamenný Most, od obce Obid a Mužla nás delí železničná trať Bratislava – Budapešť, z východnej strany preteká rieka Hron, za ktorou sú susedné obce Malá nad Hronom a Kamenica nad Hronom.

Obec leží na hlavnej dopravnej trase, z ktorej sa dá dostať do rôznych častí Slovenska.
Z územnosprávneho hľadiska patrí do Nitrianskeho kraja, do okresu Nové Zámky. V roku 1960 bola obec pripojená k mestu Štúrovo. Na podnet občanov svoju samostatnosť získala znovu v r. 1991.

2.1 Dostupnosť priemyselnej zóny v Náne.

 

Budapest:

Zo Slovenska do hlavného mesta Maďarskej rep., Budapešti sa najrýchlejšie dostaneme práve zo Štúrova  a to mostom Márie Valérie cez rieku Dunaj. Pokračuje sa štátnou cestou č.10.

Vzdialenosť...........50Km

 

Bratislava:

Hlavné mesto Slovenskej republiky sa nachadza vo vzdialenosti 150Km a to štátnou cestou smerom na Nové Zámky,Galanta, Bratislava alebo južnejšou trasou Komárno,Dunajská Streda Bratislava.

 

Viedeň:

Štátnou cestou č.63 do Komáromu,Maďarská republika,  kde sa napojí na Diaľnicu M1 priamo do Viedne.Vzdialenosť 216Km.